Elka a odpovědná výroba

O MARCE

Udržitelná výroba v rámci ČR

O nas

ELKA LOUNGE to etyczna marka odzieży, bielizny, odzieży domowej oraz produktów z linii Deco & Home.
Na początku naszej podróży było pragnienie świetnego designu, bardziej miękkiej tkaniny i wygodniejszego kroju. Chcieliśmy zmienić sposób, w jaki myślimy o bieliźnie i ubraniach, pamiętając jednocześnie o środowisku i odpowiedzialności społecznej. Teraz ELKA LOUNGE to marka modowa z wizją tworzenia absolutnego wellness w każdej chwili. Najwyższej jakości naturalne materiały, certyfikowane pochodzenie i przetwarzanie, stale innowacyjne kroje i design „made-to-last” to główne wartości naszej marki.

Přírodní materiály

Historia

ELKA LOUNGE to rodzinna marka założona w 2008 roku. Powstała z idei produkcji bielizny męskiej, której design i jakość materiałów nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Pierwszy egzemplarz został wykonany przez współzałożyciela marki jako prezent gwiazdkowy dla swoich synów. ELKA LOUNGE od 2008 roku dynamicznie się rozwija zarówno pod względem asortymentu, jak i działania, produkty marki można znaleźć na kilku rynkach europejskich z ambicją stać się kultową marką wellness-fashion na całym świecie.

ZERO/minimum waste přístup

Wierzymy w lepszy świat

Nieustannie poszukujemy sposobów na wzmocnienie jakości i zrównoważonego rozwoju naszej produkcji – od materiałów, przez produkcję, po transport. Wierzymy w ciągłe doskonalenie wzornictwa i materiałów, aby były ponadczasowe, uniwersalne i nadawały się do codziennego noszenia pełnego radości i komfortu. Ujawniamy tło wszystkich komponentów, których używamy do naszej działalności i optymalizujemy plastyczność, skracając trasy transportu, wykorzystanie odpadów produkcyjnych i efektywność naszych finansów. Celem naszych wysiłków jest bycie najbardziej wydajną firmą, która zużywa minimum surowców, wytwarza mniej odpadów, produkuje w humanitarnych warunkach i inspiruje innych.

Bez plastu

Materiały i wykonanie / Zrównoważona produkcja

Pełna produkcja marki od guzików do produkcji końcowej odbywa się w kilku warsztatach w UE, aby zapewnić odpowiedzialne działanie całej marki. Ponadto wszyscy nasi dostawcy, z których 80% to firmy lokalne, spełniają surowe parametry etyczne. Wszystkie nasze produkty wykonane są wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych materiałów, takich jak mikromodal, satyna bawełniana, bambus i 100% bawełna organiczna lub len. Jesteśmy firmą w 99% wolną od plastiku i staramy się wykorzystać nawet najmniejszy kawałek tkaniny. Wspieramy odpowiedzialność społeczną i realizujemy niektóre procesy produkcyjne w zakładach pracy chronionej.

Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments.