Elka a odpovědná výroba

Materiały i zrównoważona produkcja

Czy nie jest Ci obojętne pochodzenie produktu, który chcesz kupić?

Staramy się, aby większość materiałów miała charakter czysto naturalny, a dzięki odpowiedzialnemu działaniu marki były produkowane w jak najbardziej przyjazny środowisku sposób.

Jakich materiałów używamy do produkcji i jakie są nasze inne środki ochrony środowiska? Wszystko przeczytasz w naszym poradniku.

Zrównoważona produkcja w Czechach
Udržitelná výroba v rámci ČR

Zrównoważona produkcja w Czechach

ELKA dba i pielęgnuje.

Cała produkcja marki, od guzików po produkcję końcową, odbywa się w kilku warsztatach w Czechach w celu przestrzegania odpowiedzialnego działania całej marki. Ponadto wszyscy nasi dostawcy, z których 80% to firmy lokalne, spełniają surowe parametry etyczne.

Nasze sklepy w Czechach
Naturalne materiały
Přírodní materiály

Naturalne materiały

Dbamy o to, jak poczujesz się w naszych produktach. Wszystkie materiały przechodzą staranną selekcję i długotrwałe testy. Nasze produkty powstają wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna organiczna. Niektóre produkty wymagają pewnych właściwości, których nie spełniają naturalne materiały, ale i w tym przypadku wybieramy jak najwięcej alternatyw, takich jak mikromodal, tencel czy nylon regenerowany. Wszystkie nasze materiały zawsze posiadają certyfikat OEKO-TEX®. Oznacza to, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Dodatkowo w większości przypadków stosujemy materiały z bawełny organicznej posiadające certyfikat GOTS, co poszerza nieszkodliwość o aspekty środowiskowe i społeczne.

Minimum waste
Minimum waste

Minimum waste

Niewątpliwie minimalizacja ilości odpadów jest również częścią odciążenia środowiska. Niektóre z naszych produktów, takie jak pachnące saszetki, są wykonane z kawałków materiału, które w innym przypadku nie zostałyby zużyte.

Bez plastu
Bez plastu

Bez plastiku

Nie obciążanie planety jest dla nas równie ważne, jak zaspokajanie wszystkich Twoich pragnień. Jesteśmy firmą w 99% wolną od plastiku. Oprócz plastikowych guzików ( które wymieniliśmy na naturalne nawet na pościeli) nie znajdziesz u nas żadnych plastikowych opakowań, metek czy taśm klejących.

Elka

Wspieramy odpowiedzialność społeczną
i angażujemy się poza naszą produkcją.

Loono

Loono

We współpracy z organizacją Loono i ich projektem #prsakoule wspieramy edukację w zakresie samobadania raka piersi i jąder.

Leros

Leros

Mamy swoje zasady, lokalne wsparcie marki i minimalizacja ilości odpadów to tylko niektóre z nich. We współpracy z czeską marką Leros powstały pachnące torebki z tkanin, które inaczej nie znalazłyby zastosowania oraz z ręcznie zbieranych ziół.

Eukama nohama

Rękami i nogami

Niektóre z naszych produktów powstają we współpracy z zakładem pracy chronionej, który opiekuje się osobami znajdującymi się w niekorzystnej sytuacji społecznej i innymi osobami na rynku pracy. Pomagamy zapewnić jego działanie.

Masz propozycję dotyczącą organizacji lub projektu, w której możemy pomóc?

Napisz do nas! Aktualnie poszukujemy projektów głównie z zakresu ekologii i środowiska.

Napisz do nas
Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. All day Sporty. All day Elegant.